Depilacja laserowa – laserowe usuwanie włosów stosowane na różne partie ciała

Nie ma innej równie skutecznej metody trwałego usuwania owłosienia niż depilacja laserem. Właściwie wykonany zabieg pozwala na pozbycie się uporczywych włosków z takich partii ciała jak bikini głębokie, pachy, nogi, uda, łydki, ramiona, szyja, broda, dłonie, klatka piersiowa, plecy, a nawet wąsik. Ogromną zaletą jest to, że jest ona trwała i umożliwia ich likwidację na zawsze! Depilacja laserowa laserem diodowym prowadzona przez wykwalifikowane osoby sprawi, że dzięki niej osiągniesz długotrwałe i oczekiwane wyniki. Jest coraz popularniejszą metodą usuwającą owłosienie na świecie. Podstawą jest rozwiązanie, które polega na uszkodzeniu macierzy włosa poprzez światło lasera diodowego. Następuje absorbowanie melaniny, która umieszczona jest w mieszku będącego w fazie wzrostu. Depilacja laserowa pozwoli na uzyskanie wyniku, dzięki któremu w pełni odmienisz swoje życie! Dowiedz się, jakie zazwyczaj wyniki dają zabiegi depilacji na skórze i kiedy przychodzą z pomocą. Jaką gwarancję skuteczności dają zabieg i stosowane lasery?


Depilacja laserowa laserem diodowym – co warto wiedzieć na temat zabiegów i efektów w usuwaniu owłosienia?

Istotne jest to, że taka depilacja jest to najbardziej nowoczesna metoda laserowa, która usuwa niechciane włoski. Jest bezinwazyjna i nie uszkadza nawet wrażliwej skóry pach. Indywidualnie dobrane parametry zabiegu depilacji laserowej gwarantują bezpieczeństwo jego wykonania. Seria składająca się z około 6 zabiegów depilacji laserowej gwarantuje długotrwałe, a co najważniejsze satysfakcjonujące efekty trwałego, kilkuletniego usunięcia zbędnego owłosienia z bikini i innych części ciała.

W przeciwieństwie do standardowych urządzeń IPL wykorzystywanych w naszej klinice odchudzania i odmładzania w Krakowie, depilacja laserowa jest to najnowocześniejsza technika z zakresu medycyny estetycznej polegającą na trwałej depilacji powierzchni skóry za pośrednictwem światła. Wykorzystanie głowicy urządzenia laserowego głębiej penetruje warstwy skóry właściwej, co bezpośrednio przekłada się na znacznie mniejszą ilość zabiegów, które musimy wykonać, aby osiągnąć pożądany efekt. Depilacja laserowa przeznaczona jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Fotodepilacja Kraków

Ile zabiegów depilacji laserowej zapewni pożądane efekty trwałego usuwania zbędnego owłosienia?

Cechą charakterystyczną włosów jest to, że nie rosną one równocześnie. Niektóre z nich znajdują się w fazie wzrostu i one właśnie reagują na światło lasera. Kolejne włosy są w stanie “uśpienia”. Wyróżnia się ona tym, że ma różne okresy trwania (3-8 tygodni). W dalszej kolejności zaczyna się aktywny etap rozwoju. Dlatego też, aby usunąć większość owłosienia i w zależności od potrzeb, zabiegi depilacji laserowej muszą być powtarzane raz w miesiącu.

W trakcie jednego zabiegu laser diodowy najczęściej usuwa od 15 do 30 procent włosów. Ważne jest to, że przy pierwszym zabiegu pozbywasz się około 30% włosów. Natomiast po serii zabiegów jest to już od 80 do 90 procent. Pozostałą część stanowią włosy jasne, delikatniejsze i te mniej widoczne. W przypadku ponad 80% klientów niezbędne staje się przeprowadzenie zabiegów w ilości od 5 do 8. Efekt zależy od części ciała, rodzaju włosa, predyspozycji genetycznych, gospodarki hormonalnej organizmu, celu pacjenta, a także wieku.

Fotodepilacja Kraków

Jak się przygotować do zabiegu depilacji laserowej?

Przed przystąpieniem do zabiegu usuwania włosków i w czasie kuracji należy przestrzegać kilku istotnych zasad. Włosy powinny być usunięte (golarka, krem depilacyjny – 2-3 dni przed planowanym zabiegiem). Co więcej, przez cały okres leczenia nie wolno usuwać włosków woskiem, depilatorem. Zabiegi wymagają rezygnacji z opalania (solarium, słońce). Nie należy także pić ziół fotouczulających na przykład z nagietka, dziurawca (około 2-3 tygodnie przed zabiegiem). Zwykle ważne jest to, że nie zaleca się stosowanie środków światłouczulających (np. tetracykliny).

Pierwszy zabieg depilacji laserowej poprzedzony jest konsultacją doświadczonego kosmetologa. Przeprowadza on wywiad, ocenia stan i typ skóry oraz rodzaj włosa. Od tych czynników uzależnione jest prawidłowe dobranie parametrów lasera, usuwanie problemu znajdującego się na skórze i skuteczność tych działań.

Fotodepilacja pach

Zabieg depilacji laserowej – jakie wymienia się przeciwwskazania?

Niestety nie każdy może skorzystać z możliwości, jakie dają te zabiegi. Istnieją pewne przeciwwskazania związane z zabiegami, które wykluczają z listy pacjentów. Lekarz odradzi Ci to działanie w takich przypadkach jak ciąża i karmienie piersią, cukrzyca, bielactwo, czy łuszczyca. Przed zabiegiem nie możesz się opalać, nie zaleca się także stosowania kremów z retinolem i witaminą C, ziół (dziurawiec, nagietek). Są to również leki światłouczulające i rezynoidy. Wymienia się tutaj również niespożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem), peeling (przestać stosować na 1 dzień przed zabiegiem), czy opryszczka w stanie aktywnym. Na przynajmniej 1 dzień przed zabiegiem musisz przestać stosować takie preparaty jak aspiryna, czy krem samoopalający. Z listy osób wyklucza także terapia hormonalna, stosowanie witaminy A i E (odstawić 5 dni przed zabiegiem). Zabiegowi nie można się również poddać, gdy są bliznowce, stany zapalne, choroby zakaźne i alergiczne. Przeciwwskazaniem jest także korzystanie z sauny, czy basenu, ekspozycja skóry przed i po działaniu na mrozie. Nie wykonuje się również działania, jakim są gorące kąpiele. Często depilacja nie jest wskazana dla osób zmagających się z problemem, jakim są zaawansowane ropne zmiany.

Fotodepilacja IPL

Jakie są zalecenia związane z zabiegiem depilacji laserowej?

Specjaliści z naszej kliniki w mieście Kraków zalecają wykonanie od 5 do 8 zabiegów depilacji laserowej w odstępach 4-6 tygodniowych. Znaczne wydłużenie lub skrócenie czasu pomiędzy zabiegami depilacji laserowej należy do działań, które mogą znacząco obniżyć skuteczność techniki. Pamiętaj o tym, że po działaniu nie wskazana jest opalenizna. Natomiast w lecie stosuj w tym miejscu krem z wysokim filtrem UV (należy bezwzględnie chronić skórę przed słońcem przez co najmniej 2 tygodnie od zabiegu).

Czego nie wolno robić, a także jakich preparatów nie wolno stosować po depilacji laserowej?

Gdy będziesz już miała kurację polegającą na depilacji laserowej za sobą, bezwzględnie musisz pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Po tym działaniu nie może być w użyciu preparatów uczulających na słońce, dziurawca, nagietka, a także kosmetyków i leków złuszczających (min. do dwóch tygodni przerwy po zabiegu). Nie wolno używać mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, a także dezodorantów. Co więcej, nie wolno podrażniać skóry w tym miejscu. Z pomocą przychodzą kremy alanatan bądź bepanten (2-3 razy dziennie). Pozostałych włosów nie można wyrywać przez minimum 6 tygodni. W przypadku twarzy są to 4 tygodnie. Bezpośrednio po zabiegu nie korzysta się z sauny, basenu, a także gorących kąpieli. Unika się również ekspozycji powierzchni na mrozie.

Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na światło lasera i przeprowadzony zabieg depilacji. Należy zatem mieć na względzie, że może tutaj wystąpić zaczerwienie lub niewielkie podrażnienie okołomieszkowe, na przykład na takich miejscach jak plecy, ramiona, broda, skóra bikini, łydki czy pachy. Zabieg sprawia, że bardzo rzadko pojawiają się miejscowe przebarwienia lub odbarwienia, przy czym kolor ustępuje po paru dniach.

Gabinet Kraków – depilacja laserowa bikini i innych części ciała

Marzysz o zabiegu jakim jest depilacja laserowa? Kraków posiada takie miejsce, gdzie możesz skorzystać z metod i zamówić pakiet bez żadnych obaw. Dzięki temu otrzymasz zabieg, który trwa kilkadziesiąt minut. Sprawi, że uzyskasz wspaniałe i trwałe wyniki, a także niesamowity komfort. Salon zapewnia bezinwazyjną depilację laserową. Doradzamy pacjentom i wyjaśniamy wszystkie zawiłe aspekty, o jakie pytają kobiety. Za jej sprawą problem zniknie z okolic bikini, pachy, uda, łydki, czy obszaru nóg. Depilacja obejmuje także obszar klatki piersiowej, czy okolice twarzy. Depilacja laserowa przyniesie Ci istotne zmiany! Owłosienie odejdzie do przeszłości w każdym względzie. Dzięki temu Ty zyskasz piękne ciało! Zapraszamy do salonu, a także skorzystania z naszych usług i oferty! Umów się na wizytę w naszym gabinecie i wykorzystaj dostępne pakiety. Jesteśmy dla Ciebie i Twojego ciała! Najlepszy czas na depilację laserową jest teraz!